Liitu uudiskirjaga!

Koostööpartnerid
 
   
Kontor

Blogid

15/02/2015 07:43 Ayurveda - iidne ravimise viis
Ayurveda on Indiast pärit holistiline meditsiinisüsteem, kus arvestatakse igaühe individuaalsusega. Ayurveda eesmärk on pakkuda toitumis- ja elustiilialaseid juhiseid, nii et terved inimesed püsiksid tervena ning terviseprobleemidega inimestel õnnestuks tervist parandada.
 
Ayurveda on holistilise taustaga elu teadus, mille eesmärk on tervist kaitsta, säilitada ja parandada. Sanskriti keeles tähendab AAYUS elu ja VEDA teaduslikke teadmisi. Ayurveda õpetab inimkonnale, kuidas
 • Kaitsta tervist (Sukha Ayu – terve ja õnnelik elu)
 • Vältida terviseprobleeme ja neid ravida (Dukha Ayu – haigustega ja õnnetu elu)
 • Soodustada positiivset mõtlemist (Hita Ayu – produktiivne ja positiivne elu)
 • Vältida haigusi tulvil sihitut elu (Ahita Ayu – tee, mis viib raisatud või tähenduseta eluni)
 
Seega defineeritakse Ayurvedat kui „teadmist, kuidas elada terviseküllast, pikka ja õnneliku elu, et saavutada elu ülim eesmärk“. Ayurveda käsitleb ürte, mineraale, anatoomiat ja füsioloogiat ning haiguste ravimise põhimõtteid.
 
Ayurveda võib jagada kaheksaks meditsiiniharuks:
 1. Kaya chikita – sisehaigused
 2. Shalakya tantra – oftalmoloogia ja nina-kõrva-kurguhaigused
 3. Shalya tantra – kirurgia
 4. Agada tantra – toksikolooga
 5. Rasayana chikitsa – noorendamine ja geriaatria
 6. Vajeekaran – viljakus ja suguelundite haigused
 7. Kumarya bhyatrya – pediaatria
 8. Bhuta tantra – psühholooga ja psühhiaatria
 
Ayurveda ravi võib jagada järgnevalt:
 • Shamana Therapy – haiguste ja nende sümptomite leevendamiseks suukaudsete ravimite manustamine.
 • Shodhana Therapy – haiguste elimineerimine selliste organismi puhastamisteraapiatega nagu näiteks Pancha karma.
 • Pathya Vyavastha – dieetravi, kus teatud asjad on keelatud, teatud asju tuleb süüa.
 • Nidan Parivarjan – haigust põhjustavate ja seda raskendavate faktorite vältimine, kaasa arvatud elustiili muutmine.
 • Satvavajaya – psühhoteraapia, meelte tasakaalustamine.
 • Rasayana therapy – immuunmodulaatorite ja ravimite kasutamine
 

Ayurveda päritolu

Ayurveda on tuhandete aastate eest Indias alguse saanud keeruline ravisüsteem. Ayurveda kohta leiab ajaloolisi tõendeid vanadest hinduismi pühakirjadest vedadest. Rig Vedas mainiti üle 60 preparaadi, mida võis kasutada erinevate tervisehädade leevendamiseks või neist vabanemiseks. Rig Veda pandi kirja rohkem kui 6000 aasta eest, kuid Ayurveda teadmised on tegelikult veelgi vanemad. Ayurveda on enamat kui pelgalt meditsiinisüsteem. See on elu teadus. Me kõik oleme looduse osa. Nii nagu loomad ja taimed elavad loodusega harmoonias ja kasutavad tervise ja tasakaalu loomiseks loodusseadusi, allume ka meie samadele põhimõtetele. Seega võib öelda, et Ayurveda on süsteem, mis aitab loodusseadusi kasutades säilitada tervist ja jõuda tagasi oma tõelise mina ja tasakaalu juurde. Põhimõtteliselt on Ayurveda eksisteerinud aegade algusest saadik, kuna meid on ju alati juhtinud loodusseadused.
 

Keha, vaim ja meeled

Hing

Ayurveda kannab hoolt ka selle eest, et enne keha ja vaimu abil füüsilises vormis eksisteerimist eksisteeriksime ka hingelises vormis. Vanad India prohvetid uskusid, et inimene koosneb teatud energeetilisest põhiolemusest. Nad olid arvamusel, et aegade jooksul oleme erinevates füüsilistes kehades, kuid meie põhiolemus või hing püsib muutumatuna. Seda kontseptsiooni aitab ilmestada surmahetkel aset leidev. Kui inimene läheneb hetkele, mil ta lahkub oma füüsilisest kehast, lakkavad paljud ta soovid ja ihad eksisteerimast. Kuna hing ei samastu enam kehaga, muutub tähtsusetuks soov süüa või teha midagi sellist, mis varem pakkus suurt rõõmu ja rahuldust. On leidnud dokumenteerimist faktid, kus on kogetud tunnet, nagu olduks „väljaspool keha“.
 
Need on kõigest mõned näited selle kohta, kuidas koosneme neist  ülaltoodud neljast komponendist, mida nimetame eluks.
 
Arusaam, et me kõik oleme ainulaadsed, võimaldab Ayurvedal käsitleda mitte üksnes spetsiifilisi terviseprobleeme, vaid pakkuda ka selgitust selle kohta, miks üks inimene reageerib ühtemoodi, teine teistmoodi.  Loodame, et jätkate oma Ayurveda teekonda, mille läbi paraneb teie tervis ning omandate uusi teadmisi selle ime kohta, mida nimetame eluks.


Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda