Liitu uudiskirjaga!

Koostööpartnerid
 
   
Kontor

Blogid

01/02/2015 07:38 Magneesium - inimesele ülioluline mineraal
Magneesiumipuudus jääb sageli diagnoosimata kuna vereanalüüs ei näita selle puudust - vaid 1% kogu keha magneesiumist ringleb veres. 
 
Enamus arste ja laboratooriume ei määra rutiinse vereanalüüsiga magneesiumi taset.  Kuigi arstid seda ei tea, näitavad uuringud, et enamus inimesi on magneesiumipuuduses. Siinkohal võib arvestada Dr. Norman Shealy kinnitusega, “Iga teadaolev haigus on seotud magneesiumipuudusega” ja  “magneesium on iga keha raku elektrostabiilsuse säilitamise jaoks kõige kriitilisem mineraal.  Magneesiumi kui toitaine puudus võib olla seotud väga paljude haigustega. Tõde, mida ta kinnitab, selgitab iatrogeensete surmade ja haiguste põhjuseid. Kuna magneesiumipuudust ei diagnoosita, siis kannatavad patsiendid tarbetult või saavad haiguste raviks kalleid ravimeid kuigi hädade põhjus on vaid magneesiumipuudus, mida saab leevendada magneesiumi tarbimisega. 
 
Paraku peab inimene märkama ise magneesiumi janu või nälga, sest allopaatiline meditsiin sellega ei tegele. Tegemist on rohkema kui lihtsalt nälja või januga, aga nii võib võrrelda küll. 
 
Vaid vähesed inimesed on teadlikud magneesiumi tähtsast rollist meie kehas. Magneesium on peale hapniku, vee ja põhitoidu kõige tähtsam kehamineraal, samas see tõde ei ole hästi teada. Magneesium on tähtsam kui kaltsium, kaalium ja naatrium ja reguleerib neid kõiki. Miljonid inimesed kannatavad iga päev magneesiumipuuduse pärast, aga nad ise ei teagi seda. 
 
Tegelikkuses on janu tekke ja elektrolüütide puuduse vahel seos. Mäletan inimest, kes küsis, “Miks ma olen vedelikupuuduses ja janune kui ma joon väga palju vett? Janu ei tähenda ainult vedeliku puudust vaid ka seda, et organismis ei ole piisavalt toitaineid ja elektrolüüte. Magneesium, kaalium, vesinikkarbonaat, kloriid ja naatrium on mõned põhi elektrolüüdid ja see on ka põhjuseks, miks magneesiumkloriid on nii kasulik. 
 
Kui arst ütleb, et “see” on kõik teie peas kinni, siis võib olla tegu hoopis magneesiumivaeguse probleemiga. Kuna magneesiumi testimisega pole tegeletud, siis on tegemist lumepalli efektiga, mis aina veereb ja magneesiumipuudus aina süveneb. 
 

Magneesiumipuuduse sümptomid

Esimesed mg puuduse tunnused võivad olla nõrgad kuna enamus mg varudest on talletatud kudedes – sümptomiteks võivad olla jalakrambid, krambid, jalavalu või lihastõmblused. Teised varased mg puuduse tunnused võivad olla söögiisu langus, iiveldus, oksendamine, väsimus ja nõrkus. Kui mg puudus süveneb, tekib tundlikkusehäire, kipitustunne, atakid, isiksuse muutus, ebanormaalne südamerütm, südame veresoonte spasmid võivad esineda. 
 
Täieliku ülevaate mg puudusest esitas hiljuti Dr. Sidney Baker. “Mg puudus mõjutab kehas põhimõtteliselt kõiki organsüsteeme. Viidates skeleti lihastele võib tunda tõmblusi, krampe, lihaspingeid, lihasvalulikkust ka seljavalud, kaelavalu, pingepeavalu ja lõualuu liigese düsfunktsioon on mg puuduse tunnused. Ka võib tunda rinnapinget või erilist tunnet nagu ei saaks sügavalt hingata. Mõnikord siis inimene ohkab palju”.
 
Silelihaseid puudutavad mg puuduse sümptomid on sooletöö häire, mis väljendub kõhukinnisuses; kuseteede spasmid; menstruatsooniaegsed krambid; neelamisraskused või tüki tunne kurgus – eriti avalduvad need tunnused suhkrut süües; fotofoobia, eriti kui silma haigusega tulla ereda valguse kätte; kõrge müratundlikkus kuulmisluukese lihase pingest keskkõrvas. 
 
Teised magneesiumi puuduse sümptomid ja tunnused võivad olla kesknärvisüsteemihäired nagu unetus, ärevus, hüperaktiivsus, rahutus ja pidev liikumisvajadus, paanikahäired. Perifeerse närvisüsteemi häired nagu tundetus, kipitustunne, tõmblused, vibratsiooni tunne.
 
Südame-veresoonkonna sümptomid või tunnused on südamepekslemine, südame rütmihäired ja südame valu (stenokardia), mis on tingitud südame veresoonte spasmidest, kõrge vererõhk ja mitraalklapi prolaps. Kõik need sümptomid ei pruugi olla just magneesiumipuudusest, aga paljud nendest esinevad sageli koos sellega. Näiteks mitraalklapi prolapsiga inimestel on sageli ka südamepekslemine, ärevus, paanikahood ja premenstruaalne sündroom. Magneesiumipuuduses inimesed tunduvad pinges olevat. Teised üldtunnused on soola isu, süsivesikute isu ja nende talumatus, eriti šokolaadi talumatus ja rindade tundlikkus”
 
Magneesiumi vajab iga keharakk ka ajurakud ja see mineraal on kõige tähtsam kuna ta osaleb sadade ensüümisüsteemide töös ja raku ainevahetuse töös, samamoodi on ta esmane valgu sünteesis, rasvade ja süsivesikute kasutamisel. Magneesium on vajalik spetsiifiliste puhastusensüümide tootmiseks ja raku puhastuse jaoks energia tootmiseks. Magneesiumipuudus võib mõjutada kõiki keha süsteeme.
 
Nagu vett vajame me magneesiumi iga päev. Kui magneesium on vees olemas, siis on elu ja tervis tugev. 
Üks peapõhjuseid, miks arstid kirjutavad miljoneid retsepte rahustite jaoks, on närvilisus, ärrituvus ja judinad, mis tegelikult tulenevad valest toitumisest ja magneesiumipuudusest. Juba vähese magneesiumipuudusega inimesed on ärritunud, närvilised (närvipundar), tundlikud mürale, väga erutunud, kartlikud ja riiakad. Kui defitsiit on süvenenud ja pikaajalisem, siis võivad areneda välja tõmblemine, värinad, ebaregulaarne pulss, unetus, lihasnõrkus, katkendlikkus ning sääre ja jala krambid. 
 
Väga ägeda magneesiumipuuduse korral on ka aju mõjutatud. Mõttetegevus on häiritud, inimene on segaduses, esineb desorientatsiooni kuni masenduseni välja. Inimene näeb õudsaid nägemusi, mis kaovad kui võtta magneesiumi. Magneesiumipuuduse korral kaotab inimene uriini kaudu palju kaltsiumi, selle toitaine puudus on otseselt seotud hambakaariesega, luuarenguga, osteoporoosiga ja aeglase luumurru paranemisega. Koos vitamiin B 6’ga (püridoksiin) aitab magneesium vähendada ja lahustada kaltsiumfosfaat neerukive. 
 
Magneesiumipuudus võib olla seotud insuliini resistentsusega. Multiplex sclerosis sümptomid nagu lihasespasmid, nõrkus, tõmblused, lihaste atroofia, põie kontrollimatus, silmade tõmblemine, juustekaotus ja luude hõrenemine on ka magneesiumipuuduse tunnused. Epilepsia on samuti seotud magneesiumipuudusega.
 
Siin on veel lühike  nimekiri varajaste magneesiumipuuduse sümptomitega:
 • Füüsiline ja vaimne väsimus
 • Püsiv silmaalune tõmblus
 • Turja, õlgade ja kaela pinge
 • Peavalud
 • Premenstruaalne vedelikupeetus ja/või rindade tundlikkus
 
Võimalikud magneesiumipuuduse tunnused on:
 • Madal energia
 • Väsimus
 • Jõuetus
 • Segasus
 • Närvilisus
 • Ärrituvus
 • Krambid ja raevuhood
 • Kehv seedimine
 • PMS ja hormonaalne tasakaalutus
 • Võimetus magada
 • Lihaspinge, krambid
 • Organite lubjastumine
 • Nõrgad luud
 • Ebanormaalne südamerütm
 
Raske magneesiumipuuduse korral on veres madal kaltsiumitase (hüpokaltseemia). Magneesiumipuudus on seotud ka madala kaaliumisisaldusega veres (hüpokaleemia). Magneesiumitase langeb öösel, seetõttu on kehv REM uni (silmad liiguvad une ajal kiiresti), inimene ei suuda ennast hästi välja magada.
 
Esinevad peavalud, hägune nägemine, suuhaavandid, väsimus ja ärevus on samuti mg puuduse varased tunnused.  
Me kuuleme kuidas südamehaigused on maailmas number üks ja et kõrge vererõhk on nö vaikne tapja, kodanike ja perekondade elud on häiritud sest nende seas esineb diabeeti, Alzheimeri tõbe ja veel palju muid kroonilisi tõbesid. 
 
Raske magneesiumipuuduse sümptomid on:
 • Äge janu
 • Äge nälg
 • Tihe urineerimine
 • Haavandid ja kriimustused paranevad aeglaselt
 • Nahk on kuiv ja sügelev
 • Seletamatu kaalukaotus
 • Hägune nägemine, mis muutub iga päev
 • Ebatavaline väsimine ja unisus
 • Jalgade ja käe kipitus või tundetus
 • Sagedased või korduvad naha, igeme, põie ja tupe seenpõletikud
Kas need ei ole mitte diabeedi tunnused? 
 
Paljudel inimestel on diabeet juba 5 aastat ennem kui avalduvad tugevad sümptomid. Selleks ajaks on paljudel juba tekkinud silma, neeru, igeme või närvi kahjustused kuna rakud on magneesiumipuuduse tõttu insuliinile resistentsed. 
Magneesiumipuudus on diabeedi sünonüüm ja paljude kui mitte kõigi südameveresoonkonna haiguste algpõhjus. 
 
Diabeetikud vajavad rohkem magneesiumi, nad ka kaotavad magneesiumi rohkem kui teised inimesed. Toetudes ajakirja Diabetes Care 2006. aasta jaanuari numbris avaldatud uuringutele, kus osalesid nii mehed kui ka naised, ei arenenud välja diabeeti neil, kes tarbisid magneesiumi. Siiani on vaid väga vähesed uuringud otseselt jälginud pikaajalise magneesiumi tarbimise ja diabeedi vahelist seost. Dr. Simin Liu Harvardi Meditsiinikoolist ja Rahvatervise kool Bostonist teatavad, et nende koolide uuringutel leiti tõendeid, et suurema koguse magneesiumi tarbimisega saab vähendada diabeedi riski. 
 
Keha reageerib diabeedi korral sagedase urineerimisega. Keha püüab saada lahti liigsest veresuhkrust. Liigne urineerimine tekitab janu. Me peame aru saama, mis põhjustab sellise disharmoonia. Peame leidma algpõhjuse. Keha peab väljutama glükoosi kuna insuliini resistentsus kasvab ja seda omakorda põhjustab otseselt magneesiumipuudus, mille tõttu keha on toksiline ja koed saavad kahjustada. 
 
Kui diabeetikul  on veres liiga palju veresuhkrut, hakkab keha tootma ketoone, mis on keharasva lagunemise kõrvalprodukt. See omakorda tekitab veres happesust, mis väljendub vere atsidoosina, mis omakorda viib diabeetilisse ketoatsidoosi (DKA). Selline seisund on väga ohtlik, mis võib viia inimese koomasse ja inimene võib surra. Seda seisundit nimetatakse ka “diabeetiline atsidoos”, “ketoatsidoos” või “diabeetiline kooma”. DKA on tavaline uudse esimese tüübi diabeedi diagnoos. Kui patsient ei otsi abi, siis ta võib DKS’sse ära surra. 
 
Suukaudne magneesium vähendab punavereliblede [2] dehüdratsiooni[3]. Seega on vaja optimaalset elektrolüütide tasakaalu, et säilitada piisavat hüdratsiooni. Diabeetiline janu on tingitud just magneesiumipuudusest, millega kaasneb rakust kaltsiumi väljapumpamine. Ka vesi ei suuda rakku piisavalt kaltsiumi juurde tuua kui rohkem läheb neerude kaudu välja. 
 

Autism ja magneesiumipuudus

Tegeledes autismi ja teiste neuroloogia häiretega on oluline teada magneesiumi madala taseme tunnuseid, milleks on rahutus, suutmatus rahulikult magada, keha kiigutamine, hammaste krigistamine, luksumine, müra tundlikkus, keskendumisraskused, tähelepanuhäired, ärrituvus, agressiivsus, plahvatusohtlikkus, stressi talumatus. Tänapäeva laste puhul võib oletada väga laialdast magneesimipuudust. Nendeks põhjusteks on :1) Toit, mida lapsed söövad on väga magneesiumivaene kuna töödeldud toit on toitainetest tühi, 2) Paljud lapsed söövad rämpstoitu, mis ei kata lapse keha vajadusi, 3) Paljude laste seedekulgla ei suuda vajalikke toitaineid omastada. Magneesiumi imendumise jaoks peab inimesel olema terve soolestik, selle kompenseerimiseks esineb täielikku soole läbilaskmise sündroomi ja ka teisi soolestikuprobleeme, mis on ka autismi sündroomid. 4) Kuna paljud arstide poolt kirjutatud toidulisandid ei imendu hästi, sest magneesium ei omastu üldiselt suukaudu kergesti. 
 
Moodne meditsiin peaks inimesi aitama mitte neile haiget tegema, aga peaaegu täieliku magneesiumi ignoreerimise tõttu saavad paljud meditsiinilistest toimingutes rohkem kahju kui kasu ja selle asemel, et magneesiumi taset tõsta, see aina langeb veel madalamale.  Paljud kui mitte kõik farmaatsiatööstuse ravimid langetavad magneesiumitaset väga ohtliku piirini. Igasugune kirurgiline protseduur vajab lisamagneesiumi. Kahjuks on meditsiiniline ignorantsus seotud võimu ja rahaga. Kaasaegse meditsiini võimaluste juures on meil aina nõrgemad inimesed, kes kannatavad põhjuseta ja äärmiselt kahju on sellest, et allopaatiline meditsiin on pööranud vastu Hippokratese vandele ja kõigele sellele, mis selle all on mõeldud. 


Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda