Liitu uudiskirjaga!

Koostööpartnerid
 
   

Blogid

18/01/2015 09:36 Looduskosmeetika sertifikaadid
Natrue sertifikaat on üks kõige karmimalt reglementeeritud looduskosmeetika kontrollmehhanisme. Selle sertifikaadi saanud toodetes on ainult minimaalselt töödeldud looduslikud või mahetoodangust pärinevad koostisosad ning tootja peab olema oma tehases sisse seadnud tootmisprotsessi, mille keskkonnamõju on minimaalne. Sertifikaadi pälvimise üks tingimus on, et toode ei tohi sisaldada sünteetilisi värvaineid, mineraalõlide derivaate(parafiine, PEG ühendeid ega aineid, mille nimetuses sisalduvad sõnad akrüül-, propüül- jne) või silikoonõlisid. Samuti ei tohi tooted saada mitte mingisugust kiiritust ning nende toimet ei tohi katsetada loomadel. NaTrue on mittetulundusühing, sertifikaati ei saa osta ja tootekontrolli teostavad NaTrue sõltumatud koostööpartnerid -  see muudab sertifitseerimisprotsessi läbipaistvaks ja usaldusväärseks.
 
BDIH on Saksamaal väljastatav sertifikaat, mille väljaandjaks on sealse farmaatsiatoodete, tervisekaupade, toidulisandite ja hügieenitoodete tootjate kaubandus ja tööstuskoda. Muu hulgas nõuab BDIH sertifikaadi saamine näiteks, et toormaterjalide kasvatamise ja kogumise käigus ei tohi loodust kahjustada ning eriliselt tuleb jälgida ohustatud liikide heaolu säilimist. Looduskosmeetika jaoks taimi kultiveerides ei tohi neid saagikuse suurendamise nimel geneetiliselt modifitseerida ega kemikaalidega mõjutada. Tootmisprotsessi käigus tuleb toorme vormimisel valmistoodanguks kasutada võimalikult vähe keemiliselt muundavaid protsesse. Loomkatsed on keelatud. BDIH keelab ka sünteetilised lõhna- ja värvained, silikoonid, parafiini ja teised mineraalõli derivaadid. Säilitusainetest on lubatud kasutada vaid neid, mis on identsed looduslike ainetega või ongi tuntud looduslikud säilitusained. Keelatud on ka nii tooraine kui valmistoodangu desinfitseerimine kiiritusega.
 
EcoCert on Prantsusmaal paiknev ökoloogiliselt puhta toodangu sertifitseerimisega tegelev organisatsioon. Jälgitakse kogu tootmisprotsessi alates toote koostise väljatöötamisest ja koostisainete töötlemisest kuni pakendamiseni välja. Sertifikaadi saab alles pärast ülipika protseduuri läbimist: eesmärgiks on kinnitada, et tootja tõepoolest suhtub vastutustundlikult nii looduse kui tarbijate heaollu. EcoCert  sertifikaat tähendab, et toode ei sisalda GMO-sid(geneetiliselt muteeritud organisme), nanoosakesi, silikoone, mineraalõlisid, PEG-sid, parabeene, sünteetilisi värv- ega lõhnaaineid, pika süsinikuahelaga alkohole ega loomset päritolu komponente(kui tegu pole just loomuliku loomse toodanguga, nagu piim või mesi). Pakendid peavad olema biolagunevad ja taastöödeldavad. 


Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda