Liitu uudiskirjaga!

Koostööpartnerid
 
   
Kontor

Blogid

02/11/2017 12:30 Kas küünalde kvaliteet ja puhtus mõjutab meid?
                                        

Aasta viimastel kuudel kui küünla põletamine muutub  kodudes sagedasemaks on paslik meelde tuletada, milline erinevus on naturaalsetel küünaldel ja parafiinist valmistatud küünaldel.

Euroopas on üle 90% valmistavatest küünaldest parafiinküünlad ja steariinist ehk palmivahast küünlaid on hinnanguliselt ainult 3-4%. Parafiinid saadakse naftatöötlemise tagajärjel, nad on keemiline segu alifaatsetest küllastunud süsivesinikest (alkaanid).  Parafiinküünaldele ei ole kunagi garanteeritud täielik põlemine, need põlevad vaid keskelt jäädes äärtest sulamata. Samuti eritavad parafiinist küünlad õhku kantserogeenseid ühendeid ning eriti hull on asi siis, kui selliseid küünlaidpõletatakse vähese ventilatsiooniga või niiskes ruumis. Pärast parafiinist küünalde kasutamist tuleks väga hoolikalt tuulutada tube.  Parafiin  on väga odav, sellest ka nende küünalde odavus kaubanduses.
Parafiinküünal  eraldab kõige rohkem CO2 õhku ning seetõttu jätavad nad ka kõige suurema ökoloogilise jalajälje.

Steariinist, sojavahast ja mesilasvahast küünlad on kallimad, kuid tervislikumad, sest nendes ei sisaldu organismile ohtlikke aineid. Samuti ei erita nad seega keskkonda kahjulikke ühendeid ega kahjusta ökosüsteemi. Need vahad põlevad madalamal temperatuuril ja oluliselt  kauem. Peale küünla põletamist ei ole vajadust tube tuulutada ja samuti ei pane  need küünlad pead valutama ega jäta riietele plekke.  Naturaalsetele küünaldele annavad selle "õige" lõhna eeterlikud õlid, milledele on omistatud tervendavad omadused - on antiseptikumid ja puhastavad teie kodu õhku viirustest ja õhus lendavatest seene eostest. Palmiõli saadakse õlipalmi viljade  pressimisest, mis on taastuv tooraine, kuid mille hind on kõrge ning sellest ka palmivahast küünalde kallim hind. 

Roserii looduspoes müüakse ainult hea kvaliteediga küünlaid, mis mitte ei ole ainult teie tervisele kasulik, vaid muudavad oma fantastilise värvigamma tõttu teie toad säravamaks ja ilusaks.  Meie poes müüdavad küünlad on eranditult kõik lõhnastatud eeterlike õlidega ega sisalda  sünteetilisi aroomiõlisid.  Indoneesiast pärit palmivahast küünlad on kogu oma hiilguses näha  nii meie veebipoes kui ka Mustamäe tee 60 poes.  

Tutvu erinevate valikutega siin: http://www.roserii.ee/epood/Kuunlad--olipoletid--kuunla-ja-viirukihoidjad/

 


Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda