Liitu uudiskirjaga!

Koostööpartnerid
 
   
Kontor

Blogid

13/07/2014 08:24 Hüdrosool või lillevesi ja mis nendes on erinevat
Hüdrosoolid on taimede või lillede destillatsioonil tekkinud vee jäägid. Need sisaldavad palju vees lahustuvaid taimseid komponente ja seetõttu on neil erinev ülesehitus essentsõlidest. Hüdrosoolidel on taimele omane lõhn kuid see lõhn on pehmem. Hüdrosoolid sisaldavad mineraale, tselluloosi, aromaatseid ühendeid, orgaanilisi happeid, vees lahustuvaid taimseid pigmente ning flavonoide. Hüdrosoole võib kasutada nii nahal kui ka teraapilistes hooldustes.
 
Lilleveede hüdrosoole võib nimetada lilleveteks (sest seda nad ju on). Kuid tavaliselt viitab sõna lillevesi veele, mida on essentsõlidega lõhnastatud. Parimad lilleveed valmistatakse sellise protsessi käigus, mis lõhustab essentsõlid tillukesteks osakesteks ja sunnib neid ühinema de-ioniseeritud veega. Selle protsessi käigus ei kasutata mingeid kemikaale ja lillevee lõhn on samasugune kui sellel essentsõlil. Niisugusel kujul püsib lõhn kauem ning lilleveesid võib kasutada samal otstarbel kui hüdrosoole. Lillevee ostmisel tuleks alati kontrollida, et see ei sisaldaks mingeid kemikaale või säilitusaineid (potassium sorbaat või benzyl alkohol- mida siiski looduskosmeetika toodetesse on lubatud lisada).
 
Lillevett saab kasutada paljudel erinevatel viisidel:
  • Piserdades näole enne niisutavat kreemi
  • Pihustades kehale pärast päevitamist
  • Kasutades neid näotooniku asemel, et saada õrna puhastavat ja jahutavat hooldust. Lilleveed ei sisalda alkoholi ja on seetõttu väga leebed hooldusvahendid.
  • Võib lastele peale piserdada, et neid rahustada
  • Võib lisada kokteilie, et anda sellele mõnus lõhn
  • Natuke lillevett võib lisada oma joogiveele
  • Võib kasutada maiustuste küpsetamisel ja salatite valmistamisel
 
Kokkuvõtteks saame öelda, et lilleveed on nii naturaalsed, et neid võib lausa süüa ja neid on võimalik kasutada ka toaõhu värskendamiseks või lõhnastamiseks ning nad ei oma kehale kahjulikku toimet. Head katsetamist!


Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda