Votiivküünal Sahasrara tšakra 7 - vaimsus

Epood > AJURVEEDA > Küünlad, õlipõletid, küünla-ja viirukihoidjad >Votiivküünal Sahasrara tšakra 7 - vaimsus
Tootevalikud:
Nimetus Hind
Votiivküünal Sahasrara tšakra 7 - vaimsus 2.50 EUR
 
 
Palmivahast, suurus 4,5 x 4 cm

Põlemisaeg: 18 tundi
 
100% palmivahast valmistatud naturaalselt lõhnastatud küünal. Põlemisaeg 16-18 tundi. Sisaldab 3% eeterlikke õlisid: Patchouli, Labdanum, Frankincense. 

Kroontšakra, mida mõnikord nimetatakse tuhandeõieleheliseks lootoseks, valitseb aju ülaosa ja paremat silma. Seda peetakse ka ühenduslüliks inimese ja ta vaimse, jumaliku kehani ulatuva eksistentsitasandi vahel. 


Suurem tšakrapaariline: Kroontšakra on seotud juurtšakraga

Väiksem tšakrapaariline: Kroontsakra on seotud jalatalla- ja peopesatsakraga

Kroontšakra on seotud epifüüsi ehk käbinäärmega, samuti on seotud kurvameelsuse ja mitme foobiaga.


Kroontšakra panevad võnkuma violetne, kuldne ja häälik Ü

Sümptomid: peapööritus, tinnitus(kõrvade kumisemine), kõrge-ja madal vererõhk, parempoolne migreen, teised peavaluliigid, ülemiste motoneuronite häire sümptomid, nt. polüskleroos, sügismasendus, haprad küüned ja elutud juuksed.

Funktsioon: See tšakra ei hakka täielikult tööle enne, kui inimene on saavutanud kõrge sisemise arengutaseme. See avaldub käbinäärmena, mis meditsiiniteaduse sõnul on aktiivsem kuni 7-aastastel lastel ja kipub siis aeglustuma. Uurimine on näidanud, et see nääre on seotud nägemistajuga. Käbinääre toodab hormooni melatoniin, mis reguleerib silma võrkkesta valgusretseptoreid. Pidev valgus vähendab melatoniini tootmist ja öösel suurenenud toodangut peetakse rahustavaks. Päeval tekitab käbinääre rohkesti hormooni serotoniin, mis mõjutab aktiivsust. Nimetatud kaks  hormooni tegutsevad katkematu ööpäevase tsüklina. Serotoniin avaldab meie emotsionaalsele seisundile olulist mõju, selle kõrge tase tõstab tuju ja paneb rahunema. Just sel põhjusel kasutatakse  kroontšakrat meditatsioonis ja joogas sedavõrd palju. 
Votiivküünal on üks mõnusamaid väikseid küünlaid, põleb kauem kui tavaline teeküünal, sädeleb kenasti läbi klaasi ja ei tilgu. Tänu nende küünalde koonusetaolisele kujule valgub küünlarasv põlemise ajal küünla ümber ja täidab klaasi tihedalt. Tänu sellele efektile on küünla põlemisaeg pikk ja küünlarasv põleb täielikult ära. Samasse klaasi saab asetada uue votiivküünla ning kasutada küünlaklaase pikka aega. Palmivahast votiivküünalde eripäraks on veel, et neid võib põletada ka väga lühikest aega. Kui tavaliselt põleb küünalde keskele lühikese p›letamise jooksul vaid ring ja edaspidi jäävad küünlavahast seinad püsti, siis votiivküünalde vaha sulab ühtlaselt ja küünla keskele koridori ei teki.