Planet Ayurveda TULSI 60 taimset kapslit

Epood > KAUBAMÄRGID > PLANET AYURVEDA >Planet Ayurveda TULSI 60 taimset kapslit
Tootevalikud:
Nimetus Hind
Planet Ayurveda TULSI 60 taimset kapslit 17.90 EUR
 
Tulsi, India püha basiilik on ilmselt kõige püham taim Indias. Itaaliast pärineva pesto-basiilikuga on tulsi suguluses küll ning  mõlemaid on vahel nimetatud ka taimeriigi kuningannaks.
Taim kasvab mitmel pool Vana Maailma troopilises vööndis, nii metsikult kui kultuurtaimena. India püha basiilik võib kasvada kuni 90 cm kõrguseks ning annab lõpuks tugeva puitunud varre, mida kasutatakse ka ehete nikerdamiseks. Lehed on kuni 5cm pikkused, kergelt sakilise servaga, varretipus on lillakad õied. Indias on enam levinud kaks tulsi liiki – roheliseleheline Sri ehk Lakšmi tulsi ja lillakas-roheliste lehtedega Krišna tulsi. Kultuurtaimena kasvatatakse tulsit nii religioossetel kui ka meditsiinilistel põhjustel – ajurveda traditsioonis on tulsi üks olulisemaid taimi.

See taim eritab aromaatset soojust, mis tugevdab keha kaitsemehhanisme. Püha basiilik(tulsi) tõstab meeleolu, leevendab masendust ja on põletikuvastase toimega. Seda võib kasutada "kiirabina" palaviku, külmavärinate ja valu korral, kuna see soodustab higistamist, parandab ringlust, aitab töödelda mürgist ama´t ja ergutab seedetuld.
 
Indias pühaks taimeks peetavat tulsit on juba sajandeid kasutatud ajurveeda meditsiinis. Paljud uuringud on kinnitanud selle valuvaigistavat toimet ning on teada ka, et see kaitseb radiatsiooni kahjuliku toime eest. Ajurveedas kasutatakse tulsit stressi, peavalude ja külmetuste leevendamiseks, seedesüsteemi probleemide korral ning põletikuvastase vahendina. See on võimas antioksüdant, mis võib isegi aidata alandada veresuhkru taset ning kolesterooli.
 
Tulsi aitab ka vananemist aeglustada: Indias Poona meditsiinikolledžis tehtud uuring näitas, et see taim aitab organismi kaitsta rakkude hukkumist ja organismi kiiret vananaemist põhjustavate vabade radikaalide eest. Eriti tundlikud on vabade radikaalide kahjustustele aju-, südame-, maksa- ja närvirakud. Tulsi sisaldab palju eeterlikke õlisid, sellest ka tema raviomadused.

Koostisosad: Tulsi (Ocimum sanctum) ekstrakt 500mg, ei ole lisatud lisaaineid. Kapsli kest taimsest tselluloosist.


Manustamine: 1-2 kapslit 1-2x päevas 8-10 nädala jooksul. Kapslid on loodud pikaajaliseks kasutamiseks.


Toidulisandid ei ei asenda mitmekesist toitumist. Päevast tarbimist mitte ületada. Hoida lastele kättesaamatus kohas.


Tootja: Planet  Ayurveda, India