Mustad chia seemned (mahe) 1kg

Epood > TOIDUAINED >Mustad chia seemned (mahe) 1kg
Tootevalikud:
Nimetus Hind
Mustad chia seemned (mahe) 1kg 13.30 EUR
 
Chias on kõrgem mineraalainete sisaldus kui linaseemnetes - nad sisaldavad 631 milligrammi kaltsiumi ja 466 mg magneesiumi 100 grammi seemnete kohta (linaseemnetes on vastavalt 199 mg kaltsiumi ja 362 mg magneesiumi).
 
Kui süüa päevas üks supilusikatäis Chia seemneid, saab sellest 100 mg kaltsiumi ja 70 mg magneesiumi, mis on üsna arvestatav kogus.
 
Nii chia- kui ka linaseemnetes on palju kiudaineid ning kõrge valgusisaldus. Chia seemned sisaldavad 20 % valke, mis on paljude teraviljadega võrreldes palju kõrgem protsent. Näiteks riisis on ainult 7 % valke, kaerahelvestes aga 17 %.
 
Chia kõrgekvaliteetne taimne valk aitab ehitada tihedamat lihasmassi. Seetõttu on ta kasulik kaalualandamisel ja kaalujälgimisel. Chia on sobiv kõigi elustiilide ja režiimidega, kaasa arvatud madala süsivesiku sisaldusega  ja taimsete dieetidega. Lisaks, võimendavad chia põhilised rasvad tegelikult ainevahetust ja panustavad optimaalsesse ainevahetuse toimimisse – olles seeläbi tihedama lihasmassi ülesehitajaks ja hoidjaks.
 
Erinevalt tüüpilistest teraviljavalkudest, ei sisalda chia valk gluteeni. Seepärast on Chia ideaalseks toiduks neile, kel on ülitundlikkus gluteeni suhtes, süsivesikute talumatus,  hypoglükeemia, tsöliaakia, Krohn’i haigus, või neile, kes tahavad vältida tavalisi gluteeni sisaldavaid teravilju,nagu mais, oder ja nisu. (Veelgi enam, lihtsad süsivesikud—kaasa arvatud kõrge gluteenisisaldusega toidud—seonduvad lihavuse ja kõrge veresuhkru ebastabiilsusega ja annavad üldiselt kehvapoolset toitainete tihedust). Chia on gluteenivaba, toitaineterikas alternatiiv teraviljavalkudele!
 
Nad on ka ideaalne kiudainete, antioksüdantide, valgu, vitamiinide ja mineraalide allikas. Näiteks sisaldavad nad 100g kohta rohkem ja kergemini omastatavat kaltsiumi kui piim, neis on kolm korda rohkem rauda kui spinatis ja 15 korda rohkem magneesiumi kui brokkolis.
 
Ülimalt energiat andvad – suuremaks vastupidavuseks ja piisavaks energiaga varustamiseks. Tasakaalustatud segu valkudest, peamistest rasvadest, kiudainetest, süsivesikute kompleksist ja antioksüdantidest. Chia on kõigist seemnetest ja teraviljadest konkurentsitult parim teie mõistusele ja kehale energia andmise poolest.
 
Sellel tootel on Veterinaar- ja Toiduameti märgis: EE-ÖKO-02.


13,30€/Kg