Mahe mate tee 500g

Epood > AJURVEEDA > Ajurveeda- ja teised mahedad teesegud >Mahe mate tee 500g
Tootevalikud:
Nimetus Hind
Mahe mate tee 500g 13.90 EUR
 

Omal ajal inkade saladuslikuks energiajoogiks peetud yerba mate on tänaseks vallutanud juba kõik mandrid, pakkudes alternatiivi tavalisele kohvile ja teele. Kuigi pealtnäha sarnaneb see närvisüsteemi stimuleeriv ja söögiisu vähendav jook rohelise teega, on tegemist siiski täiesti teisest taimest valmistatava ning ainult yerba matele omase toimeainete kompleksiga ergutava joogiga.
 
Matet saadakse vihmametsades kasvava yerba mate ehk paraguai iileksi (Ilex Paraguariensis) kuivatatud lehtedest ja oksakestest. Looduses võib yerba mate puu kasvada 10 kuni 15 meetri kõrguseks, matefarmides kärbitakse taimed ohutu ja mugavama saagikoristuse huvides siiski kuni paarimeetristeks põõsasteks.
Mate põhiliseks toimeaineks  on mateiin, mida täiendavad stimulantidena ka kohvist, teest ja šokolaadist tuttavad kofeiin, teobromiin ja teofülliin. Kuna kofeiinisisaldus on mates siiski oluliselt väiksem kui kohvis, sobib mate ka kofeiinitundlikele inimestele.
Sõltuvalt mate kasvukohast võib taime mõjuainete sisaldus olla erinev, kuid siiski saab kinnitada, et erinevate vitamiinide, mineraalide, antioksüdantide ja aminohapete kontsentratsioon on mates märkimisväärselt suur. Nii sisaldab mate näiteks vitamiine A, C, E, B1 (tiamiin), B2, B3 (niatsiin), B5, B-kompleksi vitamiine, mineraalainetest kaltsiumi, mangaani, rauda, seleeni, kaaliumit, magneesiumit, fosforit ja tsinki, lisaks veel karotiini, erinevaid rasvhappeid, klorofülli, flavonoide, polüfenoole ning 15 erinevat aminohapet.

 
Valmistamine: Võtke üks tl mate lehti tassi kohta ja valage need kuuma veega üle. Laske tõmmata 6 kuni 8 minutit ja ongi tee valmis.
 
 
Koostisosad: 100% mate lehed, mis on saadud kontrollitud bioloogilisest kasvatusest (DE-ÖKO-005).Orgaaniline vastavalt EÜ orgaanilisele määrusele


Päritolumaa: Brasiilia


27,80€/Kg