Mahe Siberi ženšenn ehk eleuterokoki pulber 250g

Epood > ANTHONY WILLIAM MEDITSIINIMEEDIUM SOOVITUSED >Mahe Siberi ženšenn ehk eleuterokoki pulber 250g
Tootevalikud:
Nimetus Hind
Mahe Siberi ženšenn ehk eleuterokoki pulber 250g 12.50 EUR
 
Kasvab Hiinas, Koreas, Jaapanis ja Amuuri taigas. Ravimiks kasutatakse lehti ja juuri. Juured sisaldavad viit glükosiidi mida nimetatakse eleuterotsiidideks A,B,C,D,E.B,D,E on peamised raviomadustega mida leidub ka taime maapealses osas. Juured sisaldavad eeterlikku õli peale selle on neis flavonoide, alkaloide, aramiini, koores on tärklist, kaltsiumit, suhkrut, polüsahariide, vaiku, pektiinaineid jne. Juurtes sisalduvaid glükosiide võib leida ka teistes taimedes, mis ei kuulu araaliate hulka. Kuid ühesugune kogus eleutrekoki ravis mõjub võrdselt ženženniga või isegi paremini. Selle taime ekstrakt nagu ka ženženni oma tõstab töövõimet. Ta avaldab mõju kesknärvisüsteemile, vähendab unisust, normaliseerib vererõhku, alandab veresuhkrut. Suurendab sportlastel vastupidavust, vähendab väsimust, parandab südame veresoonkonna tegevust vanematel inimestel,  tugevdab lihaseid. Ekstrakt tugevdab organismi vastupidavust gripi vastu, pidurdab toksiliste ainete mõju (tsiklofosiin, tiofosfamiid, sarkolisiin). Ekstraktil on võime parandada kõrvakuulmist. Juurtest valmistatud tõmmis on mitmesuguste taimsete mürkide vastu.
 
Tõmmise ja keedusega ravitakse raskeid närvihaigusi, neuroose, ateroskleroosi, reumat.  Juure leotis vähendab halvaloomuliste kasvajate rakkude ja kudede moodustamist. Eleuterokokk liigitatakse adaptogeensete ainete gruppi.
 
Kasutamine: väsimuse, närvilisuse, töövõimelanguse, ärrituse, unetuse, arütmia, ateroskleroosi algstaadiumi, kerge suhkruhaiguse ja kiirituse (koos teiste ravimitega) puhul.  0,5-2 grammi või 1/2-1 teelusikatäis kuni 2 korda päevas. Pärast paki kasutamist teha väike (mõned nädalad) paus ning mitte kasutada üle 3 kuu järjest.

Päritolumaa: Hiina

Parim enne 07.01.2021


Märkus: Info siin lehel on eneseharimiseks ja ei asenda arsti poole pöördumist
 
NB! Hoiatused: Pulber on toime poolest sarnane kohviga, seega ei sobi ärrituse, kõrge vererõhu, südamepuudulikkuse puhul. Pulbrit ei tohiks tarvitada ka enne magama minekut. Ei soovitata ateroskleroosi, raseduse, rinnaga toitmise korral. Enne tarvitamist tuleks konsulteerida oma arstiga.


50,00€/Kg